INSTITUTE OF LAW AT THE LITHUANIAN CENTRE FOR SOCIAL SCIENCES

NEWS

LTI – stažuotoja iš JAV

[:lt]

Kaip žinoma, Pusiaukelės namų gyventojais gali tapti tie nuteistieji, kuriems iki lygtinio paleidimo liko ne daugiau kaip pusantrų metų ir ne mažiau pusė metų. Pusiaukelės namuose negali apsigyventi asmenys, kurie yra nuteisti už labai sunkius nusikaltimus ir kuriems paskirta laisvės atėmimo bausmė viršija dešimt metų, taip pat nuteisti už nusikaltimus žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui ir kt. Pusiaukelės namai šiuo metu įsteigti Alytuje ir Vilniuje, jų steigimą iš dalies finansuoja Norvegija.

Stažuotoja iš JAV sako vertinanti galimybes, kurios jai buvo sudarytos LTI.

„Stažavausi pas dr. Roką Uscilą, sulaukiau daug pagalbos besidomėdama Pusiaukelės namais. Gilinantis į temą teko apsilankyti tiek Vilniaus, tiek Alytaus Pusiaukelės namuose, gilinausi į Lietuvoje veikiančią sistemą, kuri iki šiol man nebuvo pažįstama“, – pasakojo L.Smidt.

Anot stažuotojos, LTI darbuotojai nusiteikę labai geranoriškai – kriminologijos klausimais nemažai pagalbos sulaukė ne tik iš stažuotės vadovo, bet ir iš kriminologinių tyrimų skyriaus vedėjos pareigas einančios Lauros Ūselės.

Lietuvą stažuotei L.Smidt pasirinko ne atsitiktinai.

„Mano šeima, – tėvas, mama, vyresniosios seserys ir aš, – emigravome iš Lietuvos , bet čia liko daug giminių – seneliai, dėdės ir tetos ir kiti giminaičiai. Išgirdusi apie stažuočių Lietuvoje programą, susidomėjau, nes tai yra galimybė ne tik gilinti mokslo žinias, bet ir geriau susipažinti su Lietuvos kultūra, pagerinti lietuvių kalbos žinias“.

„Labai pasisekė, kad turėjau galimybę stažuotis LTI, nes čia įgijau nemažai žinių kriminologijos srityje, susipažinau su situacija Lietuvoje“, sako L. Smidt.

Ji mano, kad įgytas žinias sėkmingai išnaudos tolimesnėje savo mokslo veikloje.

[:]