LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

2021 m. lapkričio 26 d. įvyko projekto „LA CHILD“ nuotoliniai mokymai

Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės institutas, įgyvendindamas Europos Komisijos finansuojamą projektą „Teisinė pagalba vaikams baudžiamajame procese: gerosios praktikos formavimas ir sklaida (LA CHILD)“, lapkričio 26 d. surengė nuotolinius 6 valandų trukmės mokymus „Įtariamųjų ir kaltinamųjų nepilnamečių teisių užtikrinimas baudžiamajame procese“. Džiugu, jog į virtualų renginį susirinko daugiau nei 150 suinteresuotų dalyvių.

Renginio metu buvo pristatomi projekto rezultatai, o pranešimus apie nepilnamečių apsaugos baudžiamajame procese aktualiausius klausimus skaitė advokatas Liutauras Lukošius, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Miglė Suchankienė, Vilniaus universiteto doc. dr. Gintautas Sakalauskas ir prof. dr. Ilona Laurinaitytė, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos vyriausioji patarėja Audronė Bedorf, Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto mokslininkai dr. Agnė Limantė, dr. Simonas Nikartas ir dr. Rūta Vaičiūnienė. Pranešėjų pristatymuose buvo narpliojami nuo normos nukrypstančio elgesio jauname amžiuje klausimai, vaiko interesus atitinkančio teisingumo kriterijai, kokybiškos teisinės pagalbos vaikams užtikrinimo aspektai bei individualaus įtariamųjų ir kaltinamųjų vaikų vertinimo baudžiamajame procese įgyvendinimo kryptys ir praktikos. Mokymuose taip pat buvo pristatomi įtariamųjų ir kaltinamųjų nepilnamečių apklausų psichologiniai aspektai, aktualūs ikiteisminio tyrimo teisėjų praktikos klausimai ir advokatų praktikos patirtys.

Bendras projekto „Teisinė pagalba vaikams baudžiamajame procese: gerosios praktikos formavimas ir sklaida (LA CHILD)“  tikslas yra prisidėti stiprinant vaikų, kurie yra įtariamieji ar kaltinamieji baudžiamajame procese, procesinių teisių apsaugą ir skatinti nuoseklų Direktyvos 2016/800 įgyvendinimą ES valstybėse narėse. Projektas pagrindinį dėmesį skiria vaikams teikiamos teisinės pagalbos klausimams ir jos kokybei.

Mokymų įrašą kviečiame žiūrėti čia.