INSTITUTE OF LAW AT THE LITHUANIAN CENTRE FOR SOCIAL SCIENCES

NEWS

Kalėjimų departamentas ir Lietuvos teisės institutas stiprina bendradarbiavimą

[:lt]

2016 m. rugpjūčio 25 d. Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė ir Lietuvos teisės instituto direktorė doc. dr. Jurgita Paužaitė-Kulvinskienė  pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Pasirašytas dokumentas užtikrins bendradarbiavimo tarp Kalėjimų departamento ir Lietuvos teisės instituto tęstinumą rengiant ir įgyvendinant  bendrus projektus, organizuojant renginius ar atliekant įvairius mokslinius tyrimus ir kitas veiklas, kuriomis siekiama bausmių vykdymo sistemos efektyvumo.

Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė  pabrėžė ilgalaikio ir rezultatyvaus bendravimo su Lietuvos teisės instituto specialistais naudą Lietuvos bausmių vykdymo sistemai bei džiaugėsi, kad šis bendradarbiavimas buvo sustiprintas sutartimi. „Norėčiau paminėti, kad Kalėjimų departamento ir Lietuvos teisės instituto specialistai bendradarbiauja jau daugelį metų. Lietuvos teisės instituto mokslininkai svariai prisidėjo prie probacijos sistemos kūrimo, instituto atstovai aktyviai dalyvauja Kalėjimų departamento darbo grupėse, pasitarimuose, kuriuose priimami svarbūs bausmių vykdymo sistemai sprendimai, prisideda prie bausmių vykdymo sistemos plėtojimo moksliniais tyrimais bei konsultacijomis. Įstaigos kartu organizuoja mokslines konferencijas, abiejų institucijų atstovai dalyvauja  organizuojamuose renginiuose. Todėl noriu pasidžiaugti, kad dviejų įstaigų bendradarbiavimas sustiprinamas sutartimi, kuri, tikiuosi, dar labiau prisidės prie bendro tikslo – veiksmingos, mokslo žiniomis pagrįstos bausmių vykdymo sistemos plėtojimo“. – teigė Ž. Mikėnaitė.

Kalėjimų departamentas pasirašydamas šią sutartį tęsia bendradarbiavimo su akademine bendruomene tradiciją. Šiuo metu yra pasirašytos šešios bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis. Sutartis su Lietuvos teisės institutu – pirmoji Kalėjimų departamento pasirašyta sutartis su valstybiniu mokslinių tyrimu institutu.

Parengta pagal Kalėjimų departamento informaciją.

 

[:]