INSTITUTE OF LAW AT THE LITHUANIAN CENTRE FOR SOCIAL SCIENCES

NEWS

Moksleiviams iš arčiau – Europos Parlamentas

[:lt]

Lietuvos teisės instituto (LTI) mokslininkai pradeda aktyvų projekto, skirto Lietuvos moksleivius supažindinti su Europos Parlamento (EP) veikla, etapą. 20-ies Lietuvos mokyklų moksleiviams bus pristatomas Europos Parlamento vaidmuo, jo funkcijos, o daugiausiai žinių projekto metu pasisėmusi komanda turės galimybę aplankyti EP būstinę Briuselyje.

LTI kartu su Teisingumo ministerija siekia moksleivius paskatinti domėtis EP veikla, pagerinti Lietuvos moksleivių žinias apie šią svarbią Europos Sąjungos instituciją. Projektas suskirstytas į dvi dalis – mokymus bei dirbtuves pačiose mokyklose ir moksleivių žinių konkursą, kur mokyklos varžysis tarpusavyje. Konkursą laimėjusi mokykla bus apdovanota kelione į Briuselį.

Mokymus mokyklose organizuoja LTI mokslininkai, kurie patraukliai moksleiviams pristatys svarbiausias žinias apie vieną pagrindinių ES institucijų. Kiekvienoje mokykloje vyks 3 mokymų ir dirbtuvių sesijos, kurių metu bus galima interaktyviai ir įdomiai sužinoti EP funkcijas, taip pat patikrinti savo iš anksto susidarytą nuomonę, suprasti ir užduoti moksleivius dominančius klausimus. Mokymai vyks 20-tyje Lietuvos mokyklų, kurios išbarstytos įvairiuose Lietuvos kampeliuose.

„Neretai susiduriame su tokia situacija, kai visos veiklos moksleiviams yra koncentruojamos didžiuosiuose Lietuvos miestuose, todėl šį kartą stengėmės pasiekti atokesnius kampelius. Taip mūsų maršrutuose atsirado mažesni miestai ir miesteliai,“ – projekto geografiją pristato jo vadovė mokslininkė Eglė Kavoliūnaitė – Ragauskienė.

Projekto koordinatorė LTI darbuotoja Milda Kaminskaitė sako, kad projekto mokymų ir dirbtuvių temos buvo parinktos atsižvelgiant į mokyklos kursą, moksleivių interesus, svarbą tolimesniam žinių apie ES valdymo struktūras gilinimui ir skatinimui jas plėsti. Moksleiviams bus pristatytos temos apie EP kompetenciją ir politines grupes Europos Parlamente, Europos vertybes ir identitetą, taip pat apie EP veiklą užtikrinant žmogaus teises. Šios sesijos vyks gruodžio ir sausio mėnesiais, po to bus organizuojamas moksleivių žinių konkursas, kurio laimėtojai kovo mėnesį keliaus į EP.

„Mums svarbu, kad vaikai pagaliau suprastų, kad Europos Parlamentas nėra vien paveikslėlis televizoriuje. Norime, kad vaikai sužinotų, kad EP atstovauja visus Europos Sąjungos piliečius, taip pat ir juos pačius. Norime, kad vaikai žinotų EP galimybes ir, prireikus, mokėtų pasinaudoti jomis“, – projekto tikslus pristato E.Kavoliūnaitė-Ragauskienė.

ES iš dalies finansuojamas projektas prasidėjo 2016 m. spalį ir vyks iki 2017 kovą vyksiančios moksleivių kelionės į EP. Daugiau informacijos apie projekto eigą bus galima rasti socialiniame tinkle Facebook, paskyroje „Mano Europos Parlamentas“.

[:]