LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Išleistas knygos „ES reglamentai dėl sutuoktinių turto teisinių režimų ir registruotų partnerysčių̨ turtinių pasekmių̨“ vertimas į lietuvių kalbą

Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės institutas išleido tarptautinės komandos parengtą knygą „ES reglamentai dėl sutuoktinių turto teisinių režimų ir registruotų partnerysčių turtinių pasekmių“. Ši knyga – netrukus pasirodysiančios Intersentia leidyklos knygos „The EU Regulations on Matrimonial Property and Property of Registered Partnerships“ vertimas į lietuvių kalbą.

Knygoje analizuojami du naujausi ES šeimos teisės srities dokumentai – Reglamentas dėl sutuoktinių turto teisinio režimo (Reglamentas (ES) 2016/1103) ir Reglamentas dėl registruotų partnerysčių turtinių pasekmių (Reglamentas (ES) 2016/1104), kartu vadinami reglamentais „dvyniais“. Knygoje siekiama ne tik atskleisti reglamentų nuostatų esmę, bet ir plačiau pažvelgti bei aptarti klausimus, kurie glaudžiai susiję su sutuoktinių ir partnerių turto režimais. Autoriai taip pat apžvelgia susijusią ESTT praktiką ir nacionalinę teismų praktiką.

Knygą parengė mokslininkai iš penkių ES šalių: Italijos, Ispanijos, Slovėnijos, Kroatijos ir Lietuvos. Knygos moksliniai redaktoriai – Kamerino universiteto prof. dr Lucia Ruggeri, Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto vyriausia mokslo darbuotoja Agnė Limantė ir doc. dr. Neža Pogorelčnik Vogrinc iš Liublianos universiteto.

Ši knyga buvo parengta įgyvendinant ES bendrai finansuojamą projektą „E. mokymai apie Europos Sąjungos reglamentus dėl tarptautinių porų turto teisinių režimų“ („EU-FamPro“). Šis projektas  vienija tyrėjus iš Kamerino (Italija), Rijekos (Kroatija), Liublianos (Slovėnija), Almerijos (Ispanija) universitetų ir Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto (Lietuva).

Elektroninę knygą nemokamai galite atsisiųsti čia, o originalų leidinį anglų kalba bus galima rasti Intersentia svetainėje.

Daugiau informacijos apie EU-FamPro projektą rasite projekto puslapyje bei sekdami projekto profilius socialiniuose tinkluose „LinkedIn” ir „Facebook” bei „YouTube” kanalą.