LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Lietuvoje stažavosi teismo ekspertai iš Charkovo

[:lt]

Įgyvendinant bendradarbiavimo sutartį, pasirašytą tarp Charkovo prof. Bokariuso teismo ekspertizės mokslinio tyrimo instituto ir Lietuvos teisės instituto (LTI), vasario 19–22 dienomis buvo organizuota stažuotė septyniems Charkovo teismo ekspertizės instituto mokslo darbuotojams, tarp kurių – iškilūs Ukrainos teisininkai bei patyrę teismo ekspertai.

Ukrainiečių ekspertų stažuotės tikslas buvo susipažinti su LTI mokslo tyrimų, išvadų teikimo gerosiomis praktikomis, aptarti galimas glaudesnio bendradarbiavimo sritis bei galimybes kartu rengti ir dalyvauti bendruose mokslo projektuose.

Stažuotės metu Charkovo teismo ekspertizės instituto darbuotojai susipažino su Lietuvos teismo ekspertizės sistema, aplankė pagrindines valstybės ekspertines įstaigas, su Lietuvos teismo ekspertizės centro, Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centro, Valstybinės teismo medicinos tarnybos darbuotojais aptarė aktualias teismo ekspertizės aktualijas ir problemas.

Stažuotė buvo vertinga ne tik svečiams, bet ir LTI mokslininkams, nes aptartos ir išgrynintos mokslo darbuotojų ar doktorantų rengimo problemos yra panašios ir gali būti sprendžiamos panašiomis priemonėmis. Taip pat bendraujant su Ukrainos teismo ekspertais nutarta plačiau bendradarbiauti mokslinių tyrimų kriminalistikos, kriminologijos, teismo ekspertizės srityse.

[:]