LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Vilniuje vyko IA-CHILD projekto ekspertų dirbtuvės

Kovo 12–13 dienomis Vilniuje vyko Europos Komisijos finansuojamo projekto „Procedūrinės garantijos įtariamiems ir kaltinamiems vaikams: individualaus vertinimo tobulinimo prielaidos ir galimybės“ (IA-CHILD) ekspertų dirbtuvės  bei partnerių susitikimas. Mokymų metu Lietuvos ir užsienio partnerių profesionalai dalijosi patirtimi ir metodais, skirtais teisiniams bei praktiniams iššūkiams, kylantiems įgyvendinant individualaus vertinimo standartus pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2016/800, įveikti.

Tarpdisciplininės Lietuvos instituto mokslininkų komandos organizuotose dirbtuvėse dalyvavo skirtingų suinteresuotų institucijų praktikai, o aktualią tarptautinę patirtį ir individualaus vertinimo pritaikymo nacionaliniu lygmeniu iššūkius pristatė Graikijos, Kipro bei Kroatijos atstovai. Interaktyvią virtualią paskaitą vedė buvusi Tarptautinės jaunimo ir šeimos teisėjų ir magistratų asociacijos (IAYFJM) prezidentė, 35-erius metus specializuotuose Londono jaunimo teismuose, o vėliau šeimos teisės magistratų teisme magistratės ir šių teismų pirmininkės pareigas ėjusi Avril Calder. Šių dirbtuvių metu Jungtinės Karalystės atstovė pristatė individualaus vertinimo srityje Anglijos ir Velso jurisdikcijos jaunimo teismų nueitą kelią transformuojant teorijas į praktiką.

Psichologijos mokslų daktarė, Lietuvos psichologų sąjungos Teisės psichologijos komiteto narė Laura Ustinavičiūtė mokymų dalyviams pristatė nepilnamečiams įstatymo pažeidėjams skirtą rizikos vertinimo ir intervencijos planavimo strategiją, paremtą paauglių versijos START:AV metodika (angl. The Short-Term Assessment of Risk and Treatability: Adolescent Version). Užsiėmimų metu taip pat vyko Lietuvos specialistų apskritojo stalo diskusija apie individualaus vertinimo praktinio taikymo  iššūkius ir problemas.