INSTITUTE OF LAW AT THE LITHUANIAN CENTRE FOR SOCIAL SCIENCES

NEWS

Kelionę į EP laimėjo moksleiviai iš Kretingos

[:lt]

Moksleivių žinių viktorinoje geriausiai pasirodė ir kelionę į Europos Parlamentą (EP) laimėjo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleivių komanda.

Labai nedaug nuo konkurso lyderių atsiliko Biržų „Saulės“ gimnazijos, Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos komandos. Pagal konkurso sąlygas įvertinus komandų kapitonų pasirodymą, ketvirtoje vietoje liko Lizdeikos gimnazijos komanda, trečioje – Ugnės Karvelis gimnazijos komanda, o antrą vietą užėmė „Saulės“ gimnazija.

Konkurse dalyvavo apie 130 moksleivių iš 17 mokyklų visoje Lietuvoje. Kiekviena mokykla konkursui sudarė savo komandą, išsirinko kapitoną. Konkursą sudarė 3 turai po 10 klausimų ir vienas komandų kapitonų turas.

Lietuvos teisės instituto organizuoto projekto „Moksleivių žinojimo apie Europos Parlamentą skatinimo“ moksleivių žinių konkursas buvo baigiamoji projekto dalis, kurios metu buvo išaiškinta daugiausiai žinių apie EP sukaupusi komanda.

Lietuvos teisės instituto mokslininkai nuo praėjusių metų gruodžio lankėsi 20-yje Lietuvos mokyklų, ten skaitydami paskaitas apie EP. Pagrindinės paskaitų temos buvo Europos Parlamento kompetencijos ir politinės grupės Europos Parlamente, Europos vertybės ir identitetas bei EP veikla užtikrinant žmogaus teises.

Šiuo projektu siekiama plėtoti vaikų ir jaunimo teisinį švietimą, susitapatinimą su Europos Sąjunga ir jos propaguojamomis vertybėmis, žmogaus tiesių žinojimą ir taikymą. Šie dalykai, tikimasi, Lietuvoje užtikrins aukštesnę teisinę kultūrą bei teisinės valstybės principų skatinimą.

[:]