INSTITUTE OF LAW AT THE LITHUANIAN CENTRE FOR SOCIAL SCIENCES

NEWS

Kviečiame į tarptautinę konferenciją dirbtinio intelekto tema!

Konferencija „FACIAL RECOGNITION IN THE MODERN STATE“

Maloniai kviečiame į tarptautinę konferenciją „Facial Recognition in the Modern State“ (liet. „Veidų atpažinimas šiuolaikinėje valstybėje“), kurioje dalyvaus daug garsių šios srities specialistų iš viso pasaulio. Renginys vyks 2022 m. rugsėjo 15 d. nuotoliniu būdu nuo 10 val.

Konferencijoje bus diskutuojama apie valdžios institucijų vykdomą veidų atpažinimo technologijų taikymą bei teisinį reguliavimą Europos, Amerikos, Azijos ir Ramiojo vandenyno bei Afrikos šalyse. Ar veidų atpažinimo technologijos yra teisėta priemonė visuomenės saugumui ir viešajai tvarkai užtikrinti? O gal tai yra stebėjimas, pažeidžiantis pagrindines asmens teises ir teisinės valstybės principą? Konferencijoje bus nagrinėjama, ar ir kaip skiriasi atsakymai į šiuos klausimus skirtingose valstybėse ir žemynuose. Remdamiesi kultūriniais ir teisiniais skirtumais bei bendromis tendencijomis, pranešėjai aptars galimas valdžios institucijų vykdomo veidų atpažinimo technologijų naudojimo reguliavimo kryptis nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniu lygmenimis.

Daugiau informacijos ir renginio programą rasite čia: https://teise.org/en/events/facial-recognition-technologies/

Registracija į konferenciją: https://www.eventbrite.com/e/facial-recognition-in-the-modern-state-tickets-382802481527

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas, tačiau reikalinga registracija. Renginys vyks anglų kalba. Klausytojams pageidaujant, bus išduoti dalyvavimo renginyje pažymėjimai.

Konferenciją organizuoja Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės institutas kartu su užsienio partneriais. Konferencija rengiama įgyvendinant projektą „Veido atpažinimo technologijos valstybės institucijų veikloje: teisiniai iššūkiai ir galimi sprendimai“ (VeidAI). Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba (LMTLT), sutarties Nr. S-MIP-21-38.

Daugiau informacijos el. p. justina.krauledaite@teise.org