INSTITUTE OF LAW AT THE LITHUANIAN CENTRE FOR SOCIAL SCIENCES

NEWS

Korupcijos negalima vertinti vien skaičiais

[:lt]

Siekiant mažinti korupciją, toli gražu nepakanka pakeisti teisinį reguliavimą – tai galima padaryti pakankamai nesudėtingai, tačiau korupcija taip paprastai neišnyks. Korupcijos fenomenas yra sudėtingas reiškinys ir apima ne tik teisinį reguliavimą, bet ir kultūrą, todėl jį analizuojant, svarbu ne tik skaičiai, bet ir nuoseklus požiūris ir moksliniai reiškinio tyrimai.

Tokią poziciją išsakė Lietuvos teisės instituto mokslininkas Mindaugas Lankauskas, dalyvaudamas diskusijoje „Kodėl verta kurti korupcijai atsparią aplinką versle?“. Renginyje dalyvavo, pranešimus skaitė EBPO ekspertė, taip pat atstovai iš STT, Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos verslo konfederacijos, UAB „Ernst & Young Baltic“, AB DNB banko, ESO, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA), advokatų kontoros „Tark Grunte Sutkiene“, Lietuvos nacionalinio koordinacinio centro, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus, „Investors‘ Forum“ ir „Baltoji banga“.

LTI mokslininkas Mindaugas Lankauskas diskusijoje pastebėjo, kad vertinant korupcijos reiškinį, Lietuvoje ypač madinga remtis plikais skaičiais, tada problemą bandoma „spręsti“ chaotiškais teisės aktų pakeitimais arba parodomosiomis įvairių institucijų akcijomis.

Mokslininkas atkreipė dėmesį, kad LTI vykdo ilgalaikę mokslinę programą, skirtą korupcijos temai, kur šis fenomenas nagrinėjamas įvairiais pjūviais, pradedant samprata ir baigiant skirtingomis sritimis, pvz. korupcija sporte, privačiame sektoriuje ir t.t. Vieną iš LTI mokslininkų darbų šia tema galima rasti čia.

[:]