INSTITUTE OF LAW AT THE LITHUANIAN CENTRE FOR SOCIAL SCIENCES

NEWS

Planuojami mokymai apie teisinius santuokos nutraukimo ir vaikų išlaikymo aspektus

[:lt]

Šį rudenį Lietuvoje advokatams ir socialiniams darbuotojams bus organizuojami mokymai apie jurisdikciją ir taikytiną teisę santuokos nutraukimo ir sutuoktinių bei vaikų išlaikymo bylose.

Šių mokymų organizavimas buvo aptartas liepos 12 dieną Budapešte vykusiame partnerių susitikime, kuris organizuotas pagal projektą „Keturios ES mokymų sesijos skirtingų šalių teisininkams bei socialinių tarnybų darbuotojams šeimos teisės reguliavimo klausimais“ (C.L.A.S.S.4EU).

Susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos teisės instituto (LTI) mokslininkės dr. Agnė Limantė ir Ana Pliner, buvo planuojami mokymai, vyksiantys rugsėjo 17–18 d. Vilniuje. Pagrindinė mokymų tema itin aktuali Lietuvai, ypač turint galvoje vis didėjančią migraciją Europos Sąjungoje bei augantį mišrių šeimų skaičių.

Lietuvoje netrukus bus paskelbtas kvietimas dalyvauti šiuose mokymuose. Įgyvendinant projektą numatyti ir mokymai Budapešte, Bragoje ir Milane, kuriuose taip pat bus kviečiami dalyvauti ir keli Lietuvos atstovai.

ES iš dalies finansuojamame projekte dalyvauja ne tik LTI mokslininkai, bet ir projekto partneriai iš Italijos (Veronos universitetas ir Milano-Bicocca universitetas), Vengrijos (Eötvös Lorand universitetas) ir Portugalijos (Minjo universitetas).

[:]