LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Suvalkijoje įvyko antrasis kriminologų vasaros festivalis „Demistify 2022“

2022 m. rugpjūčio 19–20 dienomis viename Suvalkijos kaime – Šilėnuose – karščiu alsuojančiuose laukuose rinkosi kriminologų bendruomenės nariai ir jiems prijaučiantieji. Vyko antrasis kriminologų vasaros festivalis „Demistify 2022“, skirtas išorėje sklandančioms ir žmogaus viduje glūdinčioms baimėms ir jų atpažinimui.

Atsisakę įprastų akademinių užsiėmimų ir išėję už institucinių sienų neformalioje aplinkoje susitiko skirtingų kartų, gyvenimiškų patirčių ir kriminologinių žinių lygio žmonės pasidalinti savo mintimis apie nusikaltimus, bausmes, žmogiškąją atsakomybę ir su tuo susijusias baimes. Mokslininkai, akademikai, praktikai, esami ir būsimi kriminologijos studentai bei vietos gyventojai dalyvaudami festivalyje organizuotose meninėse ir aktyvaus sporto veiklose, diskusijose prie laužo ir išvykoje po Kalvarijos apylinkes kėlė kriminologinius klausimus ir ieškojo atsakymų.

Festivalyje aktyviai dalyvavo ir Teisės instituto darbuotojai. Simonas Nikartas (Simuons Nikarts) pakvietė pasiroukuote žemaitiškaa apie griekus ir iškadas, aniuolus ir šalaputrius. Mindaugas Lankauskas „nenorminiame brunche“ diskutavo su Algimantu Čepu apie (ne)sėkmes mokyklinėje matematikoje, mėgstamiausią kriminologijos teorinę kryptį, abolicionizmą ir kitas intriguojančias temas. Sigita Černevičiūtė kriminologinėje ekskursijoje Suvalkų Kalvarijoje aiškinosi, ar šio krašto politiniai nusikaltėliai – knygnešiai, Suvalkijos ūkininkų streiko dalyviai ir pokario partizanai iš tiesų buvo nusikaltėliai, o gal herojai? Festivalio metu taiklius klausimus uždavinėjo ir kolegos Skirmantas Bikelis, Silvija Sokolovaitė, Justas Juodženis.

Daugiau apie festivalį čia.

Festivalio organizatoriai: Lietuvos kriminologų asociacija, Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės institutas, Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas, Vilniaus pažangių studijų institutas. Festivalio idėją rėmė Vidaus reikalų ministerija.

Nuotraukų autoriai: Silvija Sokolovaitė, Sigita Černevičiūtė, prof. Aleksandras Dobryninas.