LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

LTI mokslininkas – apie mediaciją baudžiamojoje justicijoje

[:lt]

Lietuvos teisės instituto mokslininkas dr. Rokas Uscila paskelbė publikaciją „Mediacijos taikymas baudžiamojoje justicijoje“.

Ši publikacija spausdinta dviejų dalių mokslinių straipsnių rinkinyje „Kriminalistika ir teismo ekspertologija: mokslas, studijos, praktika“, kuris tradiciškai išleidžiamas prieš mokslinę praktinę konferenciją „Kriminalistika ir teismo ekspertologija: mokslas, studijos, praktika“. Leidinį išleido Lietuvos teismo ekspertizės centras, Lietuvos teisės institutas ir Kriminalistų draugija.

Šiemet prieš mokslinę konferenciją išleistame dviejų tomų straipsnių rinkinyje paskelbta daugiau nei 70 straipsnių ir pranešimų aktualiausiomis šios srities temomis – terorizmo ir organizuoto nusikalstamumo užkardymas, nusikaltimų tyrimo efektyvumas, teismo ekspertizės reikšmė nusikaltimų tyrimuose.

Šiemet į tarptautinę konferenciją Palangoje buvo susirinkę Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Rusijos, Vengrijos, Čekijos, Estijos, Azerbaidžano, Kazachstano, Latvijos, Italijos ir kitų šalių mokslininkai bei praktikai. Jie aptarė Europos bendros kriminalistikos erdvės plėtros tendencijas ir perspektyvas. Nemažai dėmesio buvo skirta organizuotam nusikalstamumui ir jo grėsmėms viešajam saugumui, taip pat nusikaltimų tyrimo taktikai, metodikai ir strategijai, inovatyviems kriminalistikos studijų metodams.

[:]