LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

LTI – mokslininkės fotografijų paroda

[:lt]

Lietuvos teisės instituto patalpose eksponuojama mokslininkės dr. Agnės Limantės fotografijų paroda, kurioje nuotraukos iš Azerbaidžano.

Dr. A.Limantė Azerbaidžaną savo namais vadino dvejus metus. Ši šalis – mišinys tarp europietiškos ir turkiškos kultūros, ją stebino daugybe dalykų.

„Nuo juodinamų (kad atrodytų naujos) mašinų padangų, sriubos su mažais koldūniukais, kurių šaukšte turi tilpti net aštuoni, betaisyklės ir nuolat „pypinančios“ vairavimo kultūros, šeimų suderinamų santuokų, juodai besirengiančių vyrų ir skaniausių arbūzų – viskas atrodė neįprasta ir įdomu“, – prisimena teisininkė.

Ji tikina, kad parodoje eksponuojamose nuotraukose – be galo maža dalelė Azerbaidžano gamtos grožio. Dalis A.Limantės nuotraukų dalyvavo UNDP organizuotame „Azerbaijan through a Foreign Lens” konkurse ir 2011 m. buvo eksponuotos Azerbaidžano modernaus meno centre.

Nemažai metų fotografuojanti mokslininkė daugiau dėmesio savo pomėgiui pradėjo skirti tuomet, kai kas keletą metų teko kraustytis gyventi vis į kitą šalį. Ji stengiasi nuotraukose užfiksuoti savo įspūdžius, kurie gerokai skiriasi nuo tradicinio turistų požiūrio ir matymo.

[:]