LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

LTI tyrėjai – apskritojo stalo diskusijoje

[:lt]

Lietuvos teisės instituto mokslininkai dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje, kurioje buvo aptariama aukščiausiosios audito institucijos stebimos teisėkūros proceso rizikos ir pristatyta Seimo kanceliarijos Tyrimų skyriaus parengta studija „Teisėkūros tendencijos ir rodikliai Europos Sąjungos valstybėse ir Lietuvoje“.

Diskusijose teisės ir teisėtvarkos ekspertai kalbėjo apie kokybišką teisėkūrą, taip pat tai, kad teisėkūros reglamentavimo kokybė praktikoje prasilenkia su teoriniais rodikliais. Visi diskusijoje pasisakę pranešėjai atkreipė dėmesį, kad teisėkūroje prioritetas skiriamas ne kokybei, o kiekybei. Net apie 50 proc. įstatymų yra priimama skubos ar ypatingos skubos tvarka: skiriama mažai laiko Seimo komitetams įsigilinti į juos, o dėl to nukenčia priimtų įstatymų kokybė.

Kai kurie specialistai atkreipė dėmesį į tai, kad registruojama dvigubai daugiau teisės aktų, jei jų būna priimama, daugiau iniciatyvos sulaukiama iš parlamento, o ne iš Vyriausybės, kaip gilesnes demokratinės teisėkūros tradicijas turinčiose šalyse.

[:]