LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Milane įvyko paskutiniai „C.L.A.S.S.4EU“ projekto mokymai

[:lt]

Birželio 13–14 d. Milane, Milano-Bikokos universitete, įvyko paskutiniai tarptautinio projekto „Keturios ES mokymų sesijos skirtingų šalių teisininkams bei socialinių tarnybų darbuotojams šeimos teisės reguliavimo klausimais“ („C.L.A.S.S.4EU“) mokymai. Šių mokymų tema – jurisdikcija ir taikytina teisė santuokos nutraukimo ir išlaikymo bylose.

Mokymuose buvo diskutuota apie sudėtingus jurisdikcijos klausimus skyrybų bylose su tarptautiniu elementu, išlaikymo priteisimo ypatumus, taip pat taikytinos teisės klausimus. Daug dėmesio buvo skirta praktinėms užduotims, kurias dalyviai sprendė grupėse, vėliau aptariant probleminius klausimus visiems kartu.

Kartu su projekto partneriais mokymus vedė Lietuvos teisės instituto (LTI) mokslininkės dr. Agnė Limantė ir Ana Pliner. Mokymuose iš viso dalyvavo 50 dalyvių iš šešių Europos šalių, tarp jų – dvi advokatės bei du Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai iš Lietuvos.

Kartu su LTI šiuos mokymus organizavo projekto partneriai iš Italijos (Veronos universitetas ir Milano-Bikokos universitetas), Vengrijos (Eötvös᾽o Lorand᾽o universitetas) ir Portugalijos (Minjo universitetas). Tai ketvirti mokymai, vykdomi pagal C.L.A.S.S.4EU projektą.

[:]