LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Mokslininkai diskutavo su teisės praktikais

[:lt]

Lietuvos teisės instituto mokslininkai (LTI) Skirmantas Bikelis ir Virgilijus Pajaujis balandį dalyvavo Europos Komisijos finansuojamo tarptautinio projekto „Siekiant, kad suėmimas būtų kraštutinė priemonė“ partnerių susitikime, kuris vyko Berlyne, Vokietijoje.

Šis projekto ekspertų susitikimas buvo skirtas pristatyti ir aptarti atliekamo mokslo tyrimo rezultatus. Susitikimo metu mokslininkai iš Austrijos, Vokietijos, Rumunijos, Belgijos, Airijos, Nyderlandų ir Lietuvos diskutavo su šios srities teisininkais-praktikais. Iš Lietuvos šiame susitikime dalyvavo 5 teisės praktikai: Vilniaus apygardos ir apylinkės teismų teisėjai, Vilniaus apygardos ir apylinkės prokuratūrų prokurorai ir vienas baudžiamosiose bylose besispecializuojantis advokatas.

Įgyvendinant projektą, tiriama kardomųjų priemonių taikymo praktika, alternatyvų suėmimui taikymo galimybės ir suėmimo taikymo pagrindų interpretavimo klausimai.

Tikimasi, kad projekto metu bus surinkta daug vertingos informacijos apie skirtingų valstybių taikomus kardomojo kalinimo modelius ir apie alternatyvias priemones. Taip pat tikimasi, kad projekte dalyvaujančios šalys įgaus galimybę pasidalinti savo patirtimi, siekiant išvengti ikiteisminio įkalinimo savo šalyje. Projektu siekiama taip pat ir padidinti Europos šalių tarpusavio bendradarbiavimą.

Šį projektą LTI mokslininkai įgyvendina kartu su partneriais iš Teisės sociologijos ir kriminologijos instituto (Austrija), Greifsvaldo universiteto (Vokietija), Nacionalinio kriminalistikos ir kriminologijos instituto (Belgija), Utrechto universiteto (Nyderlandai), Dublino technologijų instituto (Airija) bei Rumunijos socialinio darbo mokyklų asociacijos (Rumunija). Projektas truks iki 2017 metų pabaigos.

[:]