MOKSLEIVIAMS – ŽINIOS APIE EUROPOS PARLAMENTĄ

Lietuvos teisės institutas kartu su partneriais 2016 m. rudenį – 2017 m. pavasarį vykdo projektą, kuriuo siekiama supažindinti moksleivius su Europos Parlamento (EP) veikla. Pagrindinis projekto tikslas – paskatinti domėtis Europos Parlamento veikla ir pagerinti moksleivių teisines žinias apie šios institucijos vaidmenį ir funkcijas. Projektas įgyvendinamas naudojant aktyvius ir patrauklius mokymų metodus, pritaikytus moksleivių amžiui, žinių lygiui, poreikiams ir interesams.

Projekto mokymo ir dirbtuvių temos parinktos atsižvelgiant į mokyklos kursą, moksleivių interesus, ir taip, kad būtų galima toliau gilinti žinias apie Europos Sąjungos valdymo struktūras. Moksleiviams susitikimų metu pristatomos trys pagrindinės temos: Europos Parlamento kompetencijos ir politinės grupės, Europos vertybės ir identitetas, Europos Parlamento veikla užtikrinant žmogaus teises.

Projekto pabaigoje organizuojamas žinių konkursas, kurio laimėtojai keliaus į Briuselį, susitiks su europarlamentarais, susipažins su Europos Parlamento veikla iš arti.

Siekiama, kad dalyvaudami projekte moksleiviai suvoktų Europos Sąjungos svarbą, paskatintų ja toliau domėtis, pagerintų žinias apie Europos Parlamentą – instituciją, kuri jiems atstovauja kaip ES piliečiams, bet vis dar lieka tokia nepažįstama ir tolima daugumai moksleivių.

Europos Sąjungos iš dalies finansuojamas projektas prasidėjo 2016 m. spalį ir vyks iki 2017 m. balandžio pabaigos. Daugiau informacijos apie projekto eigą bus galima rasti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Europos Parlamentas“