LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Bukarešte susitiko projekto partneriai

[:lt]

Lietuvos teisės instituto mokslininkai Skirmantas Bikelis ir Virgilijus Pajaujis rugsėjo mėnesį dalyvavo Europos Komisijos finansuojamo tarptautinio projekto „Siekiant, kad suėmimas būtų kraštutinė priemonė“ partnerių susitikime, kuris vyko Bukarešte, Rumunijoje. Susitikimo metu mokslininkai iš Austrijos, Vokietijos, Rumunijos, Belgijos, Airijos, Nyderlandų ir Lietuvos aptarė atskiras preliminarių nacionalinių raportų dalis dėl suėmimo taikymo, taip pat parengė klausimyno ir vinjetės ekspertams projektą.

Įgyvendinant projektą, tiriama kardomųjų priemonių taikymo praktika, alternatyvų suėmimui taikymo galimybės ir suėmimo taikymo pagrindų interpretavimo klausimai.

Tikimasi, kad projekto metu bus surinkta daug vertingos informacijos apie skirtingų valstybių taikomus kardomojo kalinimo modelius ir apie alternatyvias priemones. Taip pat tikimasi, kad projekte dalyvaujančios šalys įgaus galimybę pasidalinti savo patirtimi, siekiant išvengti ikiteisminio įkalinimo savo šalyje. Projektu siekiama taip pat ir padidinti Europos šalių tarpusavio bendradarbiavimą.

Daugiau informacijos apie projektą: https://teise.org/lt/lti-veikla/tyrimai/suemimas/.

[:]