LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Cigarečių kontrabanda: kam ji naudinga, žalinga, kaip ji veikia ir kaip ją kontroliuoti?

[:lt]

Lietuvos teisės instituto mokslininkas dr. Skirmantas Bikelis „Tyrėjų nakties“ renginiuose kvietė diskutuoti apie nelegalios cigarečių apyvartos reiškinį iš kiek platesnės perspektyvos, nei šis reiškinys dažnai vaizduojamas viešojoje erdvėje. Kuo cigaretės ir jų kontrabanda skiriasi nuo kitų narkotikų ir jų kontrabandos? Kada cigarečių kontrabanda yra žalinga valstybei, o kada naudinga? Kaip iš cigarečių kontrabandos gali pasipelnyti cigarečių fabrikai, ar jie tikrai dėl kontrabandos patiria žalos? Kas yra pagrindiniai veikėjai nelegalioje cigarečių apyvartoje, o kas dažniausiai yra baudžiami? Ar gali būti bausmė kontrabandininkui per griežta, jei taip, kur yra riba? Kokios gali būti veiksmingos cigarečių kontrabandos kontrolės priemonės?

Šiomis ir kitomis temomis buvo diskutuota Muitinės mokymo centre, o vyresnysis inspektorius kinologas Artūras Zaleckas pasidalino savo ilgamete patirtimi bei žiniomis apie šunų dresūros specifiką bei kinologų darbo užkulisius.

LTI mokslininkas dr. Skirmantas Bikelis yra tyrimo „Neteisėta cigarečių apyvarta: kompleksinė reiškinio ir kontrolės priemonių analizė“ vadovas bei monografijos šia tema bendraautorius. Monografijos tekstą galima rasti čia:

https://teise.org/wp-content/uploads/2017/04/Cigareciu_apyvarta.pdf

[:]