LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

LTI ekspertai – dar viename ES Dvynių projekte

[:lt]

Lietuva įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Turkijoje, skirtą didinti Žandarmerijos centrinės vadovybės pagalbos moterims ir vaikams padalinių organizacinius gebėjimus, suteikiant pagalbą moterims ir vaikams, nukentėjusiems nuo smurto, taip pat kovojant su nepilnamečių nusikalstamumu.

Projekte dalyvaujantis Lietuvos teisės institutas pasidalins su kolegomis iš Turkijos savo ilgametės mokslinės eksperimentinės veiklos rezultatais. Mokslininkai projektą įgyvendins talkinant Policijos departamento specialistams, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai ir Centrinei projektų valdymo agentūrai.

Planuojama, kad bendradarbiaujant su Turkijos žandarmerija, bus parengta institucinė pagalbos pažeidžiamoms visuomenės grupėms ir viešųjų ryšių strategija, sukurtos mokymų programos ir suorganizuotos mokymų veiklos įvairių lygių žandarmerijos tarnybos darbuotojams visuose Turkijos regionuose.

Projekto įgyvendinimo metu taip pat bus parengta viešinimo medžiaga ir padidintas tiek teisėsaugos pareigūnų, tiek visuomenės suvokimas apie smurto artimoje aplinkoje problematiką, moterų ir vaikų teises bei saugumo didinimo poreikį.

Projektas „Žandarmerijos centrinės vadovybės pagalbos moterims ir vaikams padalinių organizacinių gebėjimų didinimas” nuo projekto pradžios truks 24 mėnesius, kurių metu Lietuvos ir kitų ES šalių ekspertai perduos savo patirtį Turkijos žandarmerijos kolegoms.

[:]