SIEKIANT, KAD SUĖMIMAS BŪTŲ KRAŠTUTINĖ PRIEMONĖ

Lietuvos teisės instituto (LTI) mokslininkai dalyvavo Europos Komisijos finansuotame tarptautiniame projekte „Siekiant, kad suėmimas būtų kraštutinė priemonė“.

Šio projekto metu siekta išskirti suėmimo taikymo problemas ir geriausių praktikų pavyzdžius septyniose Europos šalyse – Austrijoje, Vokietijoje, Rumunijoje, Belgijoje, Lietuvoje, Airijoje ir Nyderlanduose. Buvo tiriama kardomųjų priemonių taikymo praktika, alternatyvų suėmimui taikymo galimybės, suėmimo taikymo pagrindų interpretavimo klausimai.

Projekto metu buvo surinkta daug vertingos informacijos apie skirtingų valstybių taikomus kardomojo kalinimo modelius ir apie alternatyvias priemones. Projekte dalyvaujančios šalys gavo galimybę pasidalinti savo patirtimi, siekiant išvengti ikiteisminio įkalinimo savo šalyje. Projektu taip pat buvo siekiama padidinti Europos šalių tarpusavio bendradarbiavimą.

Pristatant gautus projekto rezultatus buvo organizuoti tarptautiniai seminarai Nyderlanduose, Rumunijoje bei Vokietijoje, taip pat organizuota tarptautinė konferencija Vienoje (Austrija). Buvo parengtas ir publikuotas projekto rezultatus apibendrinantis mokslo darbas bei metodinė priemonė baudžiamosios justicijos pareigūnams.

Šį projektą LTI mokslininkai įgyvendino kartu su partneriais iš Teisės sociologijos ir kriminologijos instituto (Austrija), Greifsvaldo universiteto (Vokietija), Nacionalinio kriminalistikos ir kriminologijos instituto (Belgija), Utrechto universiteto (Nyderlandai), Dublino Švenčiausiosios Trejybės kolegijos (Airija) bei Rumunijos socialinio darbo mokyklų asociacijos (Rumunija). Projektas truks iki 2017 metų pabaigos.

Daugiau informacijos projekto tinklalapyje: http://www.irks.at/detour/publications.html