LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Žiniasklaidos priemonių (ne)skaidrumo apraiškos: hipotetinis klausimas ar realybė?

[:lt]

Žiniasklaida yra laikoma svarbiu kovotoju su korupcija, tačiau norint tą daryti efektyviai, svarbus ir pačios žiniasklaidos ir žiniasklaidos verslo skaidrumas. Korumpuota, neskaidri ar neetiška žiniasklaida, formuodama viešąją nuomonę, kelia pavojų pilietinei visuomenei ir demokratiniams procesams, taip pat gali daryti neigiamą įtaką rinkimams. Pavyzdžiui, Lietuvoje neseniai viešėjusi Europos teisingumo komisarė Věra Jourová teigė, kad socialinių tinklų algoritmai gali būti naudojami prasimanytų naujienų (fake news) sklaidai paspartinti, gali būti izoliuojamos tam tikros elektorato dalys ir fragmentuojama politinė diskusija. Tokiu būdu vienos nuomonės yra palaikomos, o kitos ignoruojamos ir taip formuojama viešoji nuomonė.

Minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, Lietuvos teisės institutas organizuoja mokslinę-praktinę konferenciją „Korupcija ir žiniasklaida“. Konferencija vyks  2018 m. gruodžio mėn. 5 d. 12:30 val. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 16, Vilnius, 1 a. (įėjimas iš Vilniaus g.).

Konferencijoje inicijuojama diskusija, kuria siekiama įsivertinti korupcijos apraiškas žiniasklaidos versle, suvienyti tiek pačios žiniasklaidos ir žurnalistų savireguliacines, tiek ir valstybės bei jos institucijų iniciatyvas, ieškoti bendrų pastangų ir instrumentų, stiprinant etišką žiniasklaidos priemonių ir žurnalistų elgesį. Su korupcija žiniasklaidoje ir žiniasklaidos versle susiduriama visoje Europos Sąjungoje – ne tik posovietinėse valstybėse, bet ir brandžiose Vakarų demokratijose.

Konferencijoje kviečiami dalyvauti žiniasklaidos priemonių atstovai ir žurnalistai, Seimo, Prezidento, Vyriausybės bei ministerijų atstovai. Į renginį pakviesti teismų, prokuratūros, advokatūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus bei akademinės bendruomenės atstovai.

Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis iki 2018 m. gruodžio 3 d. 24:00 val. čia arba elektroniniu paštu teises.institutas@gmail.com (nurodant dalyvio vardą, pavardę, instituciją bei el. pašto adresą).

[:]