Spalio 10-ąją, minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, Lietuvos kalėjimų tarnyboje vyko mokslinė-praktinė konferencija „Resocializacijos srities darbuotojų profesiniai iššūkiai ir gerovė“. Pradžioje pasveikinus ir apdovanojus Tarnyboje dirbančius psichologus, vėliau pranešimus apie resocializacijos priemones ir jas įgyvendinančius pareigūnus skaitė du Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto mokslininkai dr. Simonas Nikartas ir dr. Rūta Vaičiūnienė.
Dr. S. Nikarto pranešimas „Kontaktinių pareigūnų poreikiai ir lūkesčiai kalėjimų reformų kontekste“ rėmėsi projekto „Įkalinimo įstaigų pareigūnų profesinio vaidmens transformacijos kaičioje bausmių vykdymo politikoje ir praktikoje“ (PRISTA) metu atlikto tyrimo rezultatais. Mokslininkas pristatė duomenis apie Lietuvos kalėjimų kontaktinių pareigūnų lūkesčius ir iššūkius kasdieniame darbe su nuteistaisiais. S. Nikartas akcentavo, kad, be darbo krūvio, mažų atlyginimų problemų sprendimo, svarbu atkreipti dėmesį ir į pareigūnų emocinę savijautą, jų santykių įkalinimo įstaigose kokybę ir kalėjimų mikroklimatą.
Dr. Rūta Vaičiūnienė susirinkusiesiems pristatė įžvalgas po jos atlikto tyrimo apie pykčio valdymo programos poveikį. Savo pranešime „Elgesio korekcijos taikymo praktika bausmių vykdymo sistemoje: Pykčio valdymo programos atvejis“ mokslininkė visų pirma apžvelgė ankstesnių elgesio korekcijos programų tyrimų rezultatus (2017–2018 m. pasiūlytas socialinės reabilitacijos priemonių taikymo modelis, 2020–2021 m. – analizuotas darbas su artimoje aplinkoje smurtavusiais asmenimis). Pristatydama pykčio valdymo programos analizę, mokslininkė aptarė tiek jos dalyvių patirtis, tiek ir iššūkius, su kuriais susiduria programos vedėjai. Tyrėja pabrėžė, kad programos poveikio tyrimo rezultatai indikuoja efektyvų jos taikymą. „Visgi, kalbant apie tęstinumą ir programos taikymo plėtrą, svarbu nusibrėžti aiškias strategines gaires, kuriose būtų įvertinti jos taikymo kiekybiniai ir kokybiniai rodikliai bei poreikiai“, – pastebėjo dr. R. Vaičiūnienė.