LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Antikorupcijos dienai skirtoje konferencijoje – apie politinę korupciją

[:lt]

Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti Vyriausioji rinkimų komisija, Lietuvos teisės institutas, Teisingumo ministerija ir Seimo Antikorupcijos komisija organizuoja konferenciją „Politinė korupcija Lietuvoje: grėsmės politinės sistemos konstitucinei sąrangai“.

Ji vyks gruodžio 7 d. nuo 14 val. Seimo I rūmuose esančioje Lietuvos Tarybos salėje.

Konferencijoje numatoma kalbėti apie politinės korupcijos formas rinkimuose, administracinės ir teisminės praktikos precedentus kovos su korupcija teisinio reguliavimo bei taikymo srityse, bus dalijamasi idėjomis ir ieškoma galimybių bendriems projektams antikorupcinei aplinkai stiprinti. Lietuvos teisės instituto mokslininkai skaitys pranešimus apie politinę korupciją ir grėsmę tapti žlugusia valstybe, rinkėjų papirkimą kaip politinės korupcijos formą, politinę korupciją ir jos sąsajas su labdaros fondais. Diskusijos metu bus ieškoma esamų korupcijos prevencijos priemonių veiksmingesnio taikymo ar galimo teisinio reglamentavimo tobulinimo būdų.

Konferencijoje kviečiami dalyvauti Seimo, Prezidentūros, Vyriausybės bei ministerijų atstovai. Į renginį pakviesti teismų, prokuratūros, advokatūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus bei akademinės bendruomenės atstovai.

 

Renginio programą galima rasti čia.

Žiniasklaidos atstovams bus sudarytos galimybės gauti komentarų.

Konferencijos dalyviams būtina išankstinė registracija (el. paštu jurate.sokolova@vrk.lt, registracija vyks iki š. m. gruodžio 5 d. 15.00 val.). 

Daugiau informacijos tel. 8 69904294

[:]