LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Kaip žmogaus teisės užtikrinamos pažeidžiamoms visuomenės grupėms?

[:lt]

Minėdami Pasaulinę žmogaus teisių dieną, Lietuvos teisės institutas (LTI) ir Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) organizuoja mokslo konferenciją „Žmogaus teisių užtikrinimas pažeidžiamų grupių atstovams“.

Gruodžio 12 d. VDU Teisės fakultete (206 aud., Jonavos g. 66, Kaunas) nuo 10 val. vyksiančioje konferencijoje numatoma aptarti tautinių ir religinių mažumų teisių įgyvendinimą, neįgaliųjų bei ligonių teises.

„Mūsų visuomenėje yra nemažai pažeidžiamų grupių, kurių teisių įgyvendinimas neretai kelia įvairių klausimų ir diskusijų. Ir tai tikrai nėra vien pensinio amžiaus asmenys ar vaikai įvairiose globos įstaigose, kaip įprasta galvoti prabilus apie pažeidžiamas visuomenės grupes“, – sako LTI direktoriaus pavaduotojas Rokas Uscila.

Nuteistieji taip pat yra viena iš pažeidžiamų visuomenės grupių, todėl konferencijoje bus kalbama apie kalėjimus kaip valstybės veidrodį bei lyčių nelygybę įkalinimo sistemoje.

Mokslininkai analizuos ir seksualinio priekabiavimo temą, keldami klausimą, ar visi priekabiavimą suprantame vienodai.

Taip pat bus kalbama apie paslėptą reklamą socialiniuose tinkluose, nes besivystančios technologijos į gyvenimą atnešė ne tik pozityvių dalykų.

 

Detaliau apie konferencijos turinį galima sužinoti atsivertus konferencijos programą.

Norintys dalyvauti konferencijoje iki 2017 m. gruodžio 11 d. 12.00 val. turėtų registruotis paspaudę registracijos nuorodą.

[:]