LIETUVOS SOCIALINIŲ MOKSLŲ CENTRO TEISĖS INSTITUTAS

NAUJIENOS

Kviečiame dalyvauti LA CHILD apskritojo stalo diskusijoje

2021 m. lapkričio 15–20 d. vyks nemokamų virtualių renginių, skirtų vaikų teisingumui, ciklas. Pasaulinės iniciatyvos „Justice with Children“ (liet. Teisingumas su vaikais) organizuojamas Pasaulinis kongresas (angl. The World Congress) yra skirtas propaguoti vaikų teises ir keistis į praktiką orientuotomis strategijomis, skatinančiomis vienodą požiūrį į visus vaikus taip mažinant diskriminaciją ir siekiant užtikrinti teisingą teisingumo sistemą visiems vaikams.

Pasauliniame kongrese kviečiami dalyvauti politikos formuotojai, akademikai, teisės specialistai, pilietinės visuomenės atstovai, aktyvūs piliečiai ir vaikai. Dalyvaudami Pasauliniame kongrese įgysite žinių apie vaikų teises ir tapsite gyvybingos profesionalų ir aktyvistų bendruomenės dalimi. Šiais metais kongresas nemokamas, dalyviams bus įteikti dalyvavimo pažymėjimai.

Daugiau informacijos rasite čia.

Lapkričio 17 d. 15.00–16.30 val. (Lietuvos laiku) kviečiame dalyvauti viename iš Pasaulinio kongreso renginių – apskritojo stalo diskusijoje „Vaikams palankios teisinės pagalbos pavertimas realybe – projekte „LA Child“ įgytos žinios ir rezultatai“ (angl. Making child-friendly legal aid a reality – learnings and outputs from the LA Child project). Pagrindinis šio renginio tikslas – pristatyti pagrindines Europos Sąjungos finansuojamo projekto „Teisinė pagalba vaikams baudžiamajame procese: gerosios praktikos formavimas ir sklaida“ (LA CHILD) išvadas ir sukurtus įrankius bei priemones, padedančias užtikrinti tinkamą vaikų įtraukimą į teisminį procesą.

Sesija vyks Europos skyriuje, A bloke, dirbtuvėse Nr. 4. Šią sesiją organizuoja Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės institutas kartu su „LA Child“ projekto partneriais iš Belgijos (Defence for Children (DCI-Belgium)) ir Albanijos (Center of Integrated Legal Services and Practices (CILSP)).

Renginį moderuos Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto narys Benoit Van Keirsbilck. Pranešimus skaitys pasaulinės nevyriausybinės organizacijos PILnet konsultantė Giulia Patane, advokacijos ir vaikų teisingumo projekto pareigūnė iš „DCI-Belgium“ Eva Gangneux, advokatas Ardian Visha ir Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto mokslininkė bei „LA Child“ projekto koordinatorė Agnė Limantė.

Išsamią programą rasite čia.

Renginys nemokamas, vyks anglų kalba, nuotoliniu būdu. Maloniai kviečiame registruotis į renginį čia. Informuojame, kad renginio organizatoriai planuoja uždaryti registraciją lapkričio 14 d.