ŽURNALAI
- ŽURNALAI
Autorius: Darius Pranka
Temos kategorija: Bausmių vykdymo teisė
Tyrime analizuojama teisingumo principo įtaka bausmės skyrimui už nusikalstamų veikų, susijusių su neteisėtu disponavimu dideliu ar labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu, padarymą.
Autorius: Raimundas Kalesnykas
Temos kategorija: Bausmių vykdymo teisė
Lietuvos teisės instituto vyresniojo mokslo darbuotojo dr. Roko Uscilos mokslo studija „Dinaminio saugumo koncepcija laisvės atėmimo vietose“ (toliau – mokslo studija) skirta spręsti aktualią ir tuo pat metu sudėtingą bausmių vykdymo sistemos pokyčių problemą, susijusią su dinaminio saugumo koncepcijos suvokimu ir jos įdiegimu laisvės atėmimo vietose.
Autorius: Mindaugas Girdauskas
Temos kategorija: Konstitucinė teisė
Straipsnyje nagrinėjamos teisės moksle ir praktikoje kylančios problemos dėl teismų nuosprendžių, kuriais nutraukiamos baudžiamosios bylos, formuluočių suderinamumo su nekaltumo prezumpcija, galimybių tokius sprendimus priimant suėjus patraukimo baudžiamojon atsakomybėn senaties terminui konstatuoti, kad asmuo padarė nusikalstamą veiką, ir patenkinti civilinius ieškinius, taip pat galimybių priteisti žalos atlyginimą, kai byla nutraukiama atleidžiant nuo baudžiamosios atsakomybės.
Autorius: Lina Beliūnienė
Temos kategorija: Įmonių teisė
Atliktu tyrimu ieškoma atsakymo į klausimą, kokiais rodikliais ir duomenų šaltiniais remiantis matuojamas korupcijos paplitimas įvairiose srityse.
Autorius: Simonas NIKARTAS
Temos kategorija: Kriminologija
Straipsnyje, remiantis užsienio šalyse atliktais moksliniais tyrimais, analizuojamas religijos kaip neformalios socialinės kontrolės veiksnio prevencinis poveikis nusikalstamumui, pagrindinės tokio poveikio formos bei sąlygos. Prevencinis religijos poveikis analizuojamas trimis lygmenimis: religijos kaip socialinio reiškinio, individualiojo religingumo ir kryptingos religinės veiklos.
Autorius: Svetlana Justickaja, Aušra Gavėnaitė
Temos kategorija: Kriminologija
Straipsnyje apžvelgiama Lietuvos situacija recidyvinio nusikalstamumo tyrimo srityje ir siūlomos galimos tolesnės tokių tyrimų plėtojimo kryptys. Parodoma, kad nepaisant recidyvinio nusikalstamumo analizės svarbos ir poreikio, informaciniai šaltiniai apie šį reiškinį Lietuvoje yra labai riboti.